Harmonogram wywozu odpadów
Przejdź do interaktywnego harmonogramu wywozu odpadów,
dzięki któremu łatwo i szybko sprawdzisz, kiedy odbieramy
nieczystości w Twojej okolicy.
czytaj dalej 
sh_tytul

Instalacja OZE ograniczająca emisję metanu w Zawierciu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP.

Strona główna » Aktualności » Instalacja OZE ograniczająca emisję metanu w Zawierciu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP.

wielkość tekstu: A | A | A

Instalacja OZE ograniczająca emisję metanu w Zawierciu została 
nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2017 – Edycja Specjalna PPP. Inwestycję zrealizowali Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawierciu oraz firma Neo Energy.

Wartość inwestycji: 1,97 mln zł netto

W celu realizacji tego przedsięwzięcia partner prywatny został zobowiązany do zaprojektowania i wybudowania instalacji odgazowania składowiska w Zawierciu z odnawialnym źródłem energii wytwarzającym energię elektryczną i cieplną (kogeneracja) z biogazu składowiskowego. Firma otrzymuje wynagrodzenie wynikające z pobierania części pożytków, jakie przynosić będzie instalacja i obiekt przez okres wskazany w ofercie.

Partner prywatny został zobowiązany do poniesienia w całości wydatków na zaprojektowanie i wybudowanie instalacji oraz obiektu. Z kolei partner publiczny udostępnia teren, zasoby gazu i wewnętrzną instalację elektroenergetyczną.

Celem inwestycji jest realizacja ustawowego obowiązku utylizowania biogazu składowiskowego i wytwarzania z niego zielonej energii, ograniczając w ten sposób emisje metanu do atmosfery. Instalacje energetycznego zagospodarowania biogazu składowiskowego są najskuteczniejszym i sprawdzonym w świecie rozwiązaniem ograniczającym emisję metanu. Instalacje te wypełniają misję ochrony środowiska i są postulowane i oczekiwane przez lokalne społeczności, jako skuteczna ochrona zdrowia i życia ludzi oraz środowiska.

Po zakończeniu współpracy z partnerem prywatnym, ZGK stanie się właścicielem składników sieci pozyskiwania biogazu i przyłącza, co umożliwi kontynuowanie odgazowania.

Oddaj głos na tą inwestycję . Głosowanie trwa do 4 maja 2017 r.

Informacje : portalsamorządowy.pl

http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2017/nominacje/odnawialne-zrodlo-energii-oze-ograniczajace-emisje-metanu-ze-skladowiska-odpadow-komunalnych-w-zawierciu,91851.html

czytano: 828 razy

autor: zgkzawiercie.pl

data dodania: 2017-04-04 10:09:11

Zapewniamy
 • ODBIÓR, TRANSPORT, ZAGOSPODAROWANIE ZMIESZANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH
 • ODBIÓR, TRANSPORT, ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW PRZEMYSŁOWYCH
 • ODBIÓR ODPADÓW BUDOWLANYCH, POREMONTOWYCH, GRUZU, PAPY
 • SELEKTYWNĄ ZBIÓRKĘ ODPADÓW
 • ODBIÓR ODPADÓW PŁYNNYCH
 • SKUP SUROWCÓW WTÓRNYCH
Zamów usługę
Ciekawostki
 • Dzięki segregacji możliwe jest odzyskanie ogromnej ilości surowców i pieniędzy. Przykładowo: produkując puszkę ze złomu zamiast wyrabiać nową można zaoszczędzić nawet 96% energii, zmniejszyć zanieczyszczenie wody o 97% i zdecydowanie ograniczyć wpływ jaki ma na środowisko ...dalej 
 • Plastik jest najbardziej popularną substancją na świecie. Zastąpił on bardzo szybko drewno, metal i wiele innych materiałów ze względu na swoją niższą cenę. Jest jednak mało bezpiecznym tworzywem ze względu na to, że nie ulega biodegradacji, rozkładając się w glebie tworzy ...dalej 
 • Tetra Paki to opakowania wielomateriałowe składające się z warstwy grubego papieru, warstwy folii aluminiowej oraz warstwy folii wykonanej z polimeru.dalej 
EKOLOGIA
ODPOWIEDZIALNOŚĆ
NOWOCZESNOŚĆ
CZYSTE ŚRODOWISKO

Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.
ul. Krzywa 3, 42-400 Zawiercie

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych
RIPOK Zawiercie
ul. Podmiejska, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 234 81
e-mail: sekretariat@zgkzawiercie.pl

 • 1-P2140278
 • 1-P2140277
 • 1-P2140276
 • 1-P2140271
 • 1-P2140272
Jesteśmy firmą świadczącą usługi komunalne na terenie powiatu zawierciańskiego. Zajmujemy się wywozem nieczystości, utrzymaniem zieleńców, budową chodników, remontami dróg i odśnieżaniem ulic.
Poleć stronę
Wypełnij formularz zgłoszeniowy
Zamów usługę
Wypełnij formularz zgłoszeniowy
Facebook
Wersja mobilna